SK Tuřany vs FC Medlánky

Datum a čas konání: 26.10.2024 10:30

A tým, šťastná výhra z Lelekovic

AC Lelekovice – SK Tuřany 1:2 (0:1)

8.kolo 7. liga dospělí JmKFS, skupina A - 22.září 2024, 16:00 hod, hřiště Lelekovice

Branky: 50. Skoumal - 6. Karel Kloss (as. Klimeš), 69. Martin Trávníček (as. Bednář)

Sestava: 23 Balák – 13 Klimeš (90+1‘ - 14 Brtník), 6 Maleninský, 4 Nechvíle, 12 Vondruška – 10 Kloss, 5 Hajn, 9 Bednář – 11 Paták (67‘ - 16 Mareš), 8 Trávníček, 7 Kubeš (67‘ -  2 Javůrek)

Na lavičce: 27 Božek

Trenér: Jan Vejmělka

Komentář trenéra Jana Vejmělky:

"Po delší pauze jsme na neoblíbeném, malém a nerovném hřišti urvali důležité 3 body, nedá se říci, že bychom byli lepším mužstvem, spíše šťastnějším.

Do zápasu jsme vstoupili lépe než domácí, po křížném míči předložil M.Klimeš míč před branku K.Klossovi, který, nás poslal do vedení. Zhruba do 30.minuty jsme měli hru pod kontrolou, drželi jsme míč, ale žádnou větší příležitost jsme si ze hry nevypracovali, celkem dobře jsme házeli dlouhé auty do vápna a jednu šanci nám domácí nabídli špatnou rozehrávkou, tu jsme ale nedokázali dohrát do zakončení. Ke konci první půle domácí přitvrdili, vynutili si několik faulů, hrozili ze standartek a dlouhých autů, dvě dobré střely si připsal levý záložník domácích, jednou trefil tyč.

Začátek druhé půle nám po několikáté v sezóně nevyšel, po nedorozumění v zadních řadách došlo k zákroku, který byl vyhodnocen jako penaltový. Penaltu sice M.Balák chytil, dorážku už ale domácí proměnili. Poté nastala jednoznačně naše nejhorší pasáž hry, nepřesnosti, zbytečné fauly, nervozita na míči a zbytečně nízké postavení dostalo soupeře do hry, který nás svou urputností a bojovností v těchto minutách jasně přehrával. Naštěstí tato pasáž neskončila gólem domácích, ale naším. Standartní situaci J. Hajna sklepl P. Bednář M. Trávníčkovi, který nás dostal do vedení. O závěru zápasu se nedá říct nic jiného, než, že jsme ho ukopali a silou vůle dotlačili do vítězného konce. Poslední a největší šanci soupeře v samostatném úniku v nastavení famózně zlikvidoval M.Balák.

Sečteno podtrženo, máme sice důležité tři body, výkon ale rozhodně nebyl ideální, to si musíme říci narovinu. Nevynucených chyb a špatně řešených situací bylo v zápase přespříliš, což není do dalších zápasů akceptovatelné."