SK Tuřany vs LOKO Horní Heršpice

Datum a čas konání: 8.9.2024 10:30

A tým - zahájení přípravy na novou sezónu, změny v kádru.

Zahájení přípravy A mužstva a změny v kádru.

V úterý 9.července 2024 zahájilo A mužstvo SK Tuřany letní přípravu před nadcházející sezónou 2024/2025. V prvním týdnu se na dvou náročných tréninkových jednotkách hlásilo celkem 17 hráčů do pole a 1 brankář. Další hráči se po svých dovolených zapojí v příštím týdnu.

Velkou změnou v A týmu je výměna na postu hlavního trenéra. U týmu již nebude pokračovat Tadeáš Szypula, kterému děkujeme za odvedenou práci na pozici hlavního trenéra. Jeho nástupcem se stal dosavadní asistent Jan Vejmělka

Komentář trenéra Jana Vějmělky k aktuálnímu kádru:

"V prvním týdnu přípravy se v tréninkovém procesu objevili zatím tito hráči do pole: Bednář, Hajn, Javůrek, Klimeš, Kloss, Kotouček, Kubeš, Maleninský, Mareš, Nechvíle, Nevídal, Paták, Polák, Svensson, Trávníček, Urban, Vondruška a brankář Balák."

Komentář k příchodům:

"Aktuálně máme potvrzené dva příchody, záložník Jan Hajn z Blažovic a ofenzivní univerzál Radek Paták ze Šlapanic už jsou našimi hráči. Hajn je tvořivý střední záložník, s vynikající finální přihrávkou, Paták pro změnu univerzální ofenzivní hráč, schopný nastoupit na všech ofenzivních pozicích, jsem přesvědčen o tom, že oba dva nám mohou v ofenzivní části hry velmi pomoci.

Další dva hráči, kteří se nově v mužstvu objevili jsou obránce David Maleninský a defenzivní záložník Filip Svensson, z Moravské Slavie B, respektive Svratky Brno. Jejich potenciální angažmá v Tuřanech se zatím řeší, oba mají ale velký potenciál, Maleninský zvýšit konkurenci ve středu obrany a Svensson výrazně zvýšit naši kvalitu ve středu hřiště."

Komentář k odchodům:

"Mám velkou radost, že kolonka odchodů je zatím prázdná, ve spojení s několika příchody nyní disponujeme širším kádrem a konkurenčním prostředím, které může všechny hráče jen posouvat."

1. Moravské Knínice 4 32:3 12
2. FC Svratka Brno "B" 4 8:6 8