SK Tuřany vs LOKO Horní Heršpice

Datum a čas konání: 8.9.2024 10:30

A tým - dramatické utkání s Lokomotivou

SK Tuřany - Lokomotiva Brno Horní Heršpice 4:3 (2:1)

1.B třída, skupina A, 25.kolo, neděle 25.května 2024, 10:30 hod, hřiště Hanácká 42

Góly: 32‘ Vondruška (as.Urban), 44‘ Nevídal (as. Bednář), 49‘ Klimeš (as. Vondruška), 55‘ Polák (as. Nechvíle)

Sestava: 23 Balák(C) - 5 Javůrek (37‘ 3 Brtník), 16 Nevídal, 4 Nechvíle, 14 Kotouček – 12 Vondruška, 10 Kloss, 7 Bednář(C), 2 Klimeš – 15 Urban (87‘ Mareš), 11 Medek (37‘ Polák).

Na lavičce: 27 Božek

Trenér: Tadeáš Szypula

Komentář Jana Vejmělky (asistenta trenéra):  "V derby s Lokomotivou jsme měli co napravovat, výsledkově se nakonec zadařilo, herně to bylo asi tak jako s počasím – střídavě oblačno.

V úvodu utkání se vystřídalo několik šancí na obou stranách, my jsme nedohráli několik rohů a hosté povětšinou stříleli nad. Skóre se poprvé měnilo ve 25.minutě, po naší zbytečné ztrátě uprostřed hřiště se prosadili hosté. Vyrovnali jsme po souhře na trase Bednář – Urban a zakončující Vondruška. Na konci poločasu byli lepší hosté, my jsme museli dvakrát vynuceně střídat, přesto jsme šli do šaten s vedením 2:1, nádhernou dalekonosnou ranou do šibenice se prosadil O. Nevídal, že by náš gól sezóny?

Vstup do druhé půle nám vyšel perfektně, přihrávku V. Vondrušky procpal do branky M. Klimeš a za chvíli přidal čtvrtý gól J. Polák, který na zadní tyči usměrnil hlavou do sítě perfektní centr V. Nechvíleho. V tu chvíli už to vypadalo, že utkání v klidu dohrajeme, dobře jsme kombinovali, ale dvěma lacinými brankami jsme ještě hosty nechali dostat se zpět do zápasu, nejprve hlavou po rohu a poté po zbytečném faulu z penalty. Závěr byl z naší strany nervózní, ale vyrovnat už jsme hostům nepovolili.

Celkově šlo o vyrovnané utkání na velmi slušné úrovni, rozhodly naše branky v závěru prvního a v úvodu druhého poločasu."

Příští kolo:

„A“ mužstvo sehraje další mistrovské utkání s FK Kunštát "B". Utkání 26.kola bude sehráno ve čtvrtek 30.května 2024 na hřišti v Kunštátě od 18:00 hod.